Шукати в цьому блозі

понеділок, 20 березня 2023 р.

 

Спадщина: у Тбілісі відкрилась виставка українського мистецтва

До річниці повномасштабного вторгнення в одній з найвідоміших галерей Тбілісі "Baia" відкрилася виставка української художниці Інни Харчук. Проєкт, присвячений темам національної спадщини та самоідентифікації, представляє полотна та інсталяції, створені після початку повномасштабної війни. Виставка проходить за підтримки Посольства України в Грузії.

Рід та цінності — головна тема виставки Heritage. Так, один з ключових експонатів виставки — це серія портретів "ДІТИ ? ბავშვები ?", присвячена дітям, що пережили досвід війни. Ще один пронизливий експонат виставки — дзвін, створений за ескізами Інни Харчук грузинським майстром Леваном Метревелі, аби вшанувати пам’ять загиблих у російсько-українській війні. "Дзвін – важливий символ, який ми несемо через всю виставку, адже це втілення української волі та свободи через голос пам’яті, болю та спорідненості", – розповідає художниця Інна Харчук.

"Створюючи проект, нам було важливо вперше представити його в Грузії, оскільки цінності наших народів близькі, ми цінуємо свободу та демократію, і відчуваємо величезну підтримку з боку грузинського народу", — розповідає кураторка виставки Вікторія Величко, засновниця галереї Velychko.gallery

Кошти від продажу робіт буде спрямовано у "Фонд Ніно Катамадзе", який підтримує українські родини в Грузії. Нагадаємо, що з перших днів повномасштабної війни джазова співачка та композиторка Ніно Катамадзе зустрічає українських біженців у Грузії, бере участь у благодійних концертах на підтримку ЗСУ та у будь-який спосіб привертає увагу до російського вторгення в Україну.

 

Тарас Шевченко як художник

Тарас Григорович Шевченко — видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів, геніально оперував словом та пензлем. Його поетичні рядки назавжди викарбувані в серцях українців. Але чи знаємо ми багато про Шевченка художника? Саме він був одним із основоположників критичного реалізму і першим видатним майстром офорту у вітчизняному мистецтві. Він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.


"Циганка-ворожка", 1841


Почаївська Лавра очима Тараса Шевченка


"Катерина", 1842


Авторпортрет Тараса Шевченка




                                                        "Селянська родина", 1843 рік

  Скільки балів отримала Україна у фіналі Євробачення-2023 TVORCHI посіли шосте місце на конкурсі. Гранд-фінал Євробачення-2023 став наймасш...